Kniha návštěv

Datum: 02.10.2015

Vložil: Jaroslav Vosáhlo

Titulek: Re: Re: Modena, Begos

Nedá mi to abych nereagoval na chybnou informaci o Begosu. To byl poslední poválečný název pro objekt po Lučební továrně, která byla vedle ulice 5.května v místech, kde je dnes nové ZPA a vietnamská tržnice Hangár. Výroba v Lučební továrně byla ukončena snad někdy v r.1937. Za okupace bylo továrních budov použito k válečné výrobě a jako vojenských skladů. Z objektu Begosu dnes již asi nic neexistuje.
Areál vedle Sokolovny – sklad ovoce a zeleniny nazývaný „bananárna“ je v místě bývalé továrny na kávoviny, kde se měla vyrábět cikorie - náhražka kávy.

—————

Datum: 08.10.2015

Vložil: Alena Splavcová

Titulek: Re: Re: Re: Modena, Begos

Děkuji za odpověď, prý na konci války Němci
Lučební továrnu vyhodili do povětří a prý to byl pěkný masakr. Nevíte o tom něco bližšího?

—————

Datum: 16.09.2015

Vložil: Alena Splavcová

Titulek: Tahiti

Dobrý den,
super stránky, velká pochvala a jeden dotaz -
víte někdo, proč se části Peček říká Tahiti?

—————

Datum: 21.09.2015

Vložil: Petr Zavřel

Titulek: Re: Tahiti

Dobrý den, děkuji moc za pochvalu!
Dotaz na Tahiti zatím nezodpovím, ale dal jsem ho na FB a budu po tom pátrat. Určitě to bude mít zajímavý důvod :)

—————

Datum: 12.12.2014

Vložil: Ladislav Klovrza

Titulek: Uznání

Dobrý den,

Vaše stránky se mi velice líbí. Přestože nejsem z Vašeho města, rád jsem si je prohlédl - a to zejména fotografie ze starých časů. A rubrika "Z plotny našich babiček" u mne evokuje vzpomínky na dětství.

Jen tak dál. Děkuji

—————

Datum: 15.12.2014

Vložil: Petr Zavřel

Titulek: Re: Uznání

Dobrý den, děkuji moc za uznání :)

—————

Datum: 21.11.2014

Vložil: Hrubeš Vladimír

Titulek: Tleskám !!!

Dobrý den.
Skutečně Vám i všem přispěvovatelům tleskám. Můj praděda se s rodinou přistěhoval do Peček na konci 19.století. Zde žil a pracoval s celou svou početnou rodinou. Děda se v Pečkách narodil, moji rodiče zde chodili do školy. Děda i jeho bratr z Peček rukovali jako vojáci rakouské armády do I. světové války. Oba se vrátili do Peček jako legionáři z ruské fronty. Dosud v Pečkách a okolí žije a pracuje ne málo mých blízkých i vzdálených příbuzných. Rád si na Vašich stránkách počtu a rád bych se potkal s pamětníky a starousedlíky. Kdo chce, ať se ozve. hrubes.vladimir@tiscali.cz, T: 724033735

—————

Datum: 24.11.2014

Vložil: Petr Zavřel

Titulek: Re: Tleskám !!!

Dobrý den, děkuji moc za uznání!
Každopádně, kdybyste měl nějaké naskenované materiály, fotky atd o Vašich předcích, tak rozhodně není problém je publikovat :)
S pozdravem, Petr Zavřel

—————

Datum: 02.11.2014

Vložil: Roman D.

Titulek: Bývalý výzkumný ústav

Dobrý den, chtěl bych se optat, na působení výzkumného ústavu v Pečkách, a zdali existuje fotodokumentace objektu. Děkuji za info.

—————

Datum: 03.11.2014

Vložil: Petr Zavřel

Titulek: Re: Bývalý výzkumný ústav

Dobrý den, děkuji za podnětnou otázku! Nějaké materiály mám, v budoucnu budou přidány. Prozatím - Výzkumný ústav krmivářských technologií byl vybudován v 60. letech a patřil (nejen!!) v RVHP ke špičkovým pracovištím. O čemž svědčí například rozlehlá přednášková hala. Nicméně k objektu patřilo i několik menších budov naproti přes silnici (vedle Donoru, naproti benzínce), kde se chovaly zvířata na ,,pokusy". Takže prozatím takto, v budoucnu se zde objeví více :)

—————